Mini książeczki

DSC_2234-kopia

Mini książeczki dobre na wszystko. Łatwe w wykonaniu, nie potrzeba kleju, wystarczy tylko jedno nacięcie.

Mart 4 - KopiaMożna wykorzystać je do opowiadań, do nauki słówek, nauki czytania, matematyki, przyrody, historii. Krótko mówiąc ma wiele zastosowań, na wielu przedmiotach.

Ja wykorzystywałam je między innymi do bajki o „Trzech świnkach”, gdzie uczniowie do obrazków w książeczce mieli powklejać teksty do nich pasujące.

 

Mart 2.Oprócz bajki, książeczka okazała się bardzo przydatna w zrozumieniu tekstu piosenek, a w okresie Bożego Narodzenia do tworzenia kalendarza adwentowego.
Jedna książeczka na jeden tydzień adwentu. Na każdej stronie jedno słówko na każdy dzień. Niby proste, ale inne.

Mini książeczki to również dobry materiał na godzinę wychowawczą. Tu nie trzeba męczyć się z obrazkami. Wystarczy pusta kartka, a uczniowie niech stworzą książeczki o sobie. Kim są, co lubią, jakie są ich marzenia. Zróbcie w klasie swoją biblioteczkę i je czytajcie. Poznajcie się na nowo. Niektórym łatwiej o sobie napisać, niż przed całą klasą się otworzyć.

Mart 1Jak sami widzicie to mini cudo. A co najważniejsze podoba się uczniom. Podejrzewam, że macie teraz dużo własnych nowych pomysłów. Jeżeli tak, to podzielcie się z nami. Do czego można by było je jeszcze wykorzystać?

 

Mart 3Dołączam wam moją książeczkę o trzech świnkach, może się komuś przyda. Na jej przykładzie zobaczycie również, jak ułożyć ilustracje, żeby po złożeniu wszystko do siebie pasowało. książeczka

Zamieszczone tu zdjęcia książeczki o świnkach zrobiła uczennica klasy czwartej.

Dołączam również instrukcję składania, którą znalazłam w internecie. http://visual.ly/how-maximise-your-used-paper?utm_campaign=website&utm_source=sendgrid.com&utm_medium=email

Jedna uwaga do wpisu “Mini książeczki

  1. Pingback: Zajączek wielkanocny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s