Podział na pary

DSC_2247

Tym razem mam dla was znowu podział na grupy, a ściśle rzecz ujmując na pary. Oczywiście łatwo jest podzielić naszych kochanych uczniów, tak jak siedzą, ale czy praca zawsze z tą samą osobą jest dobra? Sami wiemy, że warto czasami popracować z kimś innym. Jak to zrobić, żeby było szybko, kreatywnie i sprawiedliwie?

Przydadzą nam się do tego patyczki do lodów. Pomysł przyszedł mi w zeszłym roku, jak chodziliśmy z moją klasą po sklepach po patyczki, które potrzebowali na zajęcia techniczne. Wszystkie dostaliśmy za darmo, a że nam dużo zostało, szkoda je było wyrzucać. I tu mój pomysł. Napisałam na patyczkach wyrazy, które razem tworzą parę np.: grau – Maus (szary – mysz), weiβ – Schnee (biały – śnieg), rot – Herz (czerwony – serce), itp… . Uczniowie losują patyczki i dobierają się w pary. Znowu trwałe, zajmuje niewiele miejsca, ciekawe i bardzo tanie.

Myślałam jak takie patyczki mógłby przygotować np. matematyk. Niech na nich napisze zadanie z mnożenia, a na drugim patyczku wynik, albo narysuje figurę geometryczną, a na drugim wzór na pole. Możliwości dużo.

Nauczyciel j. polskiego mógłby napisać na jednym patyczku wyrazy z brakującymi literami, a na drugim patyczku te litery, czyli powtórka z ortografii, każdemu i zawsze się przyda.

Na historii napiszmy na jednych patyczkach daty, a na drugich wydarzenie historyczne.

Można by było dawać dużo przykładów, ale już pewnie wiecie co z tym zrobić. Mam nadzieję, że robiąc niedługo zakupy w sklepie, poprosicie, o trochę patyczków i zrobicie swój podział na pary. Napiszcie co udało wam się wymyślić.

DSC_2246

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Podział na pary

  1. Pingback: Zwykły patyczek, a …

  2. Pingback: Znajdź osobę która …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s