Przyimki

DSC_2230

Sposób na ciekawą powtórkę przyimków. Można naszych kochanych uczniów przepytać, pokazać obrazki, ale można również zadać zadanie 3D.
Myszki i ich serek – czyli zadanie recyklingowe. Zadania recykligowe, to cykl pomysłów na lekcje, które zapoczątkowałam na spotkaniach z nauczycielami w ramach Kreatywnej Pedagogiki. Na każde nasze zajęcia przynosimy coś, co możemy wykorzystać na lekcji, a co jest zrobione małym nakładem finansowym lub wręcz żadnym.

Wracając do myszek, to wykorzystałam pudełka od zapałek (a tych trochę na tym blogu będzie, gdyż dla mnie są baaaardzo inspirujące).  Obkleiłam puste pudełka żółtym papierem, a do środka włożyłam myszki z przyimkami. Zadaniem uczniów jest ułożyć je w stosunku do pudełka – sera, tak jak się „nazywają”. Ot, proste, nieskomplikowane, a jednak inne. Czas wykonania 10 pudełek  (przygotowałam na pary), to ok 20 min. Możemy później zadać uczniom, żeby sami przygotowali takie pudełka i nie muszą być to myszy. Mogą być to auta, piłki … – co kto lubi, niech później zostaną w klasie, a my będziemy mieć ich potem więcej.

Szablon myszek do waszych pudełek. Myszy na przyimki

Jeżeli spodobał Wam się ten pomysł i go wykorzystaliście, zróbcie zdjęcie i prześlijcie.

DSC_2232

4 uwagi do wpisu “Przyimki

  1. Hania

    Mam z Magdą zajęcia z Pedagogiki Kreatywnej. Świetne pomysły i energetyczny kop. Pomysły wykorzystuję na lekcjach – sprawdzają się w praktyce a to dla mnie najważniejsze 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s